Společně objevujeme krásy místní zahrady a okolních lesů.

Mateřský klub vznikl jako přidružená skupina rodičů s dětmi, která má blízký vztah k přírodě a vzdělávání.

Mateřský klub Zahrádka Troja

Vítáme všechny příznivce respektujícího a kontaktního vzdělávání. Mateřský klub Zahrádka Troja vznikl jako přidružená skupina rodičů s dětmi, která má blízký vztah k přírodě a vzdělávání. Společně objevujeme krásy místní zahrady a okolních lesů.

Mateřský klub umožňuje propojovat menší děti z mateřského klubu s dětmi z lesní školky. Tento druh propojení se ukazuje jako velmi efektivní. Starší děti se učí empatii, mohou předávat své zkušenosti mladším. Pro děti, které navštěvují mateřský klub, je zase výhodou snazší adaptace při přechodu do lesního klubu, kam už chodí bez rodičů. Pro všechny je to ideální forma socializace.

Jak to u nás funguje

Mateřský klub probíhá každou středu. Přicházet můžete již od 9:30. Samotný klub začíná v 10:00 přivítáním. Po uvítacím kolečku následuje malá zdravá svačinka. Když se děti dostatečně posilní, čekají je aktivity, které rozvíjejí jemnou a hrubou motoriku, psychomotorický vývoj i verbální dovednosti. Společně s dětmi pracujeme na ročním projektu, proto je pro děti přínosné, když chodí pravidelně. Pro tento rok tvoříme Herbář stromů a keřů, kterých je v okolí opravdu požehnaně. Dopolední program završíme výtvarnou činností a vegetariánským obědem. Program končívá ve 12:30. Při nepříznivém počasí trávíme většinu času v zázemí maringotky.

Jak se přihlásit

Přihlásit se můžete pomocí doodle formuláře na naší Facebookové stránce: Mateřský klub Zahrádka Troja. Formulář vypisujeme vždy v neděli před konáním klubu. Další možnost přihlášení je e-mailem: kamila.broulikova@maly-pruvodce.cz nebo na telefonním čísle +420 728 428 211. Minimální počet účastníků je 6 dětí. V případě nenaplněné kapacity je klub zrušen a vy jste informování sms zprávou. 

Mateřský klub je určený pro děti do 3 let věku.

POPLATKY

150 Kč / 1 dítě

250 Kč / 2 děti

V CENĚ JE:

Malá svačinka

Materiál na tvoření

Pronájem prostor

Odměna pro průvodce

Možnost objednat si navíc vegetariánský oběd za 75 Kč / dětská porce, 130 Kč / dospělá porce.

Přihlásit se

Vedení klubu

Podívejte se, kdo se o klub stará.

Jsem absolventka oboru Sociální péče a pedagogiky. Odjakživa jsem cítila potřebu pomáhat všem živým tvorům a miluji, když můžu někoho udělat šťastným. Práce s dětmi mě naplňuje natolik, že jsem založila agenturu na hlídání dětí. Mám bohaté zkušenosti, jelikož jsem dříve pracovala v několika soukromých školkách a agenturách. K založení mateřských klubů mě přivedly mé dcery, které mě neustále učí respektu a jsou nejlepšími průvodci na mé cestě životem.

Kamila Broulíková

vedoucí mateřského klubu

  • +420 728 428 211

  • kamila.broulikova@maly-pruvodce.cz

Jsem absolventka kurzu speciální pedagogiky a matkou dvou dcer. Mé zkušenosti, s prací s dětmi, začaly již v mých 19 letech. Tehdy se mi narodila mladší sestra. Sestra nemohla kvůli nemoci chodit do školky a já jsem se tak stala její první průvodkyní. Po narození první dcery jsem se začala zajímat o zdravý životní styl a kontaktní rodičovství. Díky svému vzdělání, zájmům a kurzům, kterých jsem se s dětmi zúčastnila, mohu pro děti v klubu vytvářet podnětné a zajímavé aktivity. Samozřejmostí je respektující přístup.

Tereza Kouřimová
středeční průvodce v mateřském klubu