Na Hromnice o den více – oslava prvního svátku jara. Před větrem do knihovny, vrcholí masopustní přípravy.

Měsíc únor jsme zahájili výletem do potravinové banky v pražských Letňanech, kde nás provedla p.Doušková. Byl to velký přínos nejen pro děti, ale i pro nás průvodce. Na jaře máme v plánu potravinovou banku navštívit znovu a z potravin si na Zahrádce uvařit v naší venkovní kuchyňce.

Jak už je zmíněno v nadpisu, nezapomněli jsme na důležitý svátek Hromnice. S dětmi jsme si jako vždy přečetli z naší knihy tradic, co Hromnice znamenají, vyrobili jsme si svíčku a u záhonku lopatičkami vykopali díru, v které jsme svíčku zapálili, abychom vpustili světlo do země. 

Vítr sílil a bouře Sabrina došla i na území Čech, jelikož je školka Zahrádka Troja v lese a přístupová cesta je obklopena stromy, nenechali jsme nic náhodě a  vydali jsme se na výlety a to do zemědělského muzea, městské knihovny na Mariánské náměstí a muzea Karla Zemana. Počasí nás nezaskočilo a udělali jsme si s dětmi pěkné kulturní dny :-).

Lesní klub Zahrádka Troja pořádal 1.3. masopust pro veřejnost ( ale o tom až zase příště), s rodiči  dětí ze školky jsme připravovali výzdobu, výtvarnou dílničku a učili se na ukulule a písničky do průvodu. Bylo to pohodové odpoledne a je fajn, když se sejdeme a udržujeme komunitního ducha školky. 

Snažíme se o spolupráci s ostatními lesními školkami a klubíky a tak jsme v měsíci únor měli vzácnou návštěvu a to lesní kluk Havránek, s dětmi jsme si zazpívali, ukázali jim naši Zahrádku, venkovní kuchyň a vlčí noru. V březnu se moc těšíme na návštěvu lesní školky Jaata, kteří pro nás mají velké překvapení, ale to vám teď nemůžu říci, potom už by to nebylo překvapení 😊