V novém roce na Zahrádce s mateřským klubem, sněhulák alespoň z papíru a výstav není nikdy dost

Po dlouhých třech týdnech jsme se sešli společně na té naší Zahrádce a s jednou změnou a to, že nově každou středu se potkáváme s těmi nejmenšími z mateřském klubu, které má zázemí v mobilhaimu. Za mateřským klubem stojí Kamča, která už jeden otevřela v Kuchyňce, která sídlí nedaleko od Zahrádky. 

Společně s mateřským klubem jsme si na začátku měsíce vyrobili nástroje a zazpívali koledy ke dni Tří králů. 

Od září jezdíme s dětmi každý týden na výlet a jelikož je venku zima, využíváme toho a chodíme po výstavách a muzeích. První týden jsme zavítali do DOXu, přidali se k nám i rodiče a výlet jsme si moc užili.

V druhém týdnu jsme se vydali do zemedělského muzea, stihli jsme jen jednu výstavu, kterou nás provedl lesník, dokonce nám daroval dvě ptáčí budky, už nám zdobí a jsou domovem ptáčku na Zahrádce Troja. Dětem se v muzeu tak líbilo, že příště to budeme muset udělat jako celodenní výlet :-). 

Kousek od naší školky se nachází Botanická zahrada, není tedy divu, že to nebyla naše první návšetěva. Ten den, kdy jsme tam byli, pěkně fučelo, ale paní náš pustila do skleníku ke kaktusům, který byl pro veřejnost zavřený, měli jsme velke štěstí. Ohřát jsme se šli i až dolů do restaurace a cestou zpět jsme se pěkně zahřáli výšlapem kopce.

Všechny děti mají na zimě nejraději sníh a těší se, až si postaví sněhláka. Počasí bohužel nepřeje a tak jsme si alespoň jednoho vyrobili. 

Projektem měsíce byla výroba kalendáře. Posuďte sami, jak se nám povedl :-).