Svatomartinské období, návštěva rezidence Rosa, první oheň v teepee.

Lesní klub Zahrádka Troja podporuje a spolupracuje s důchodci. Letos za sebou máme Den seniorů, minulý rok k nám docházela pravidelně babička, která četla dětem pohádky na dobrou noc a myšlenka propojení dětí a seniorů nám přijde moc fajn :).

Každý první čtvrtek v měsíci navštěvujeme dům kousek od zastávky Kobylisy, který se nazývá rezidence Rosa. 

Děti si s babičkami a našimi průvodci zazpívali a připravili ovocný piknik.

Dopoledne to bylo opravdu povedené, těšíme se zase příště.

Lisopad s sebou přinesl ochlazení, mlhává, vlhká a zimní rána. Na Zahrádce se máme kde ohřát. V jurtě, kam chodíme spinkat, a nově jsme ji zatemnili, aby se děťátkům odpočívalo lépe a zde máme kamínka, kde nám každě ráno zatopí náš skvělý školník Pepa.

Nejvyšším obydlím a dominantou Zahrádky je bezesporu teepee, které jsme postavili minulý rok. Je opravdu velké a vejde se do něj až 50 lidí. Nově v něm máme podlahu a zabudované ohniště, nyní jsme dovnitř přesunuli stoly a využíváme ho na ranní kruhy, k svačínce a obědům, když nejsou podmínky k tomu sedět venku, anebo k odpoledním hrátkám a výtvárným činnostem. 

Lesní klub Zahrádka společně s komunitní školou Křídlo pořádal lampionový průvod na oslavu a přopomenutí tradice svatého Martina. S dětmi jsme si lampiony vyrobily, školáci přípravili stínové divadlo a za doprovodu kytary jsme prošli Palírku, kde jsme přivolali koně i s se svatým Martinem. 

Museli jsme počkat na setmění, a povíme Vám, že zima už byla pořádná, ale stálo to za to. Svatý Martin nám na louce při cestě zanechal v košíku podkovičky z perníčků a svatomartinské rohlíčky. 

Pochod pokračoval lesíkem a díky světlům lampionu a atmosféře jsme se cítili jako v kouzelném lese plném magie.